A Miniszterelnökség és a Magyar Államkincstár a 3111341574 támogatási kérelmet elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.
Támogatói okirat iratazonosítója: 3202076679
A projekt címe: „Új óvodai tornaszoba építése Ököritófülpösön”.
A vissza nem térítendő támogatás összege 29.999.986,- Ft, azaz huszonkilencmillió-kilencszázkilencvenkilencezer-kilencszáznyolcvanhat forint.
A projekt megvalósításának tervezett kezdete: 2020.12.03.
A projekt megvalósításának tervezett fizikai befejezése: 2022.05.20.
A projekt során Ököritófülpös Nagyközség Önkormányzata tulajdonában álló, 4755 Ököritófülpös, Kossuth u. 72 sz. hrsz: 707. alatt, meglévő működő óvoda épület új tornaszobával való bővítése történt. Az épület rendeltetése óvoda, mely 3-7 éves korú gyermekek napközbeni ellátására, fejlesztésére szolgáló intézmény. Az óvoda új tornaszobával való bővítés kialakítása a jelenleg hatályos szabványok, az OTÉK, az ágazati jogszabályok, a helyi szabályozási terv és a tervezési program szerint készült. Jelenleg 4 csoport működik az intézményben 90 fő gyerekkel. Az óvoda az 1-es jelű épületben 3 csoporttal, míg az 1.1-es jelű épületben 1 csoporttal működik. A meglévő épület 1970-es években épült az akkori kornak és technológiának megfelelően, ami a mai köznevelési infrastruktúra igényeinek már alig felel meg. Az új tornaszobával való összeépítés az utcafrontot nem érinti, így az előkert és oldalkert is meghatározó, vagyis a kialakult állapot alapján lett tervezve az új rész, melyet a HÉSZ és TAK nem zár ki. Az új tornaszoba építése a meglévő épület déli végében lévő üres rész terhére történt.
Az épület alapterülete:
- összeépítés előtt: 128,20 m2. összeépítés után: (128,20 m2+ 135,84 m2) 264,04 m2.
A beruházással egy olyan fejlesztés valósult meg, mely a gyermekek, családjaik, az intézményi dolgozók, és közvetve a település igényeit elégíti ki.
A fejlesztés célja óvodai intézmény fejlesztése által új tornaszoba jöjjön létre, mely a vidéki kistelepülésen élő gyermekek egészséges testi és lelki fejlődését segíti. Az óvodai tornaszoba fejlesztésnél első számú szempont az egészséges életmód feltételeinek kialakítása, ezáltal biztosítva a megfelelő testi fejlődéshez szükséges kritériumokat, amik hozzájárulnak a kisgyermekek fejlődési lehetőségeinek javulásához, így a vidéki élet jobbá, vonzóbbá váljon a családok számára. A fejlesztésnek köszönhetően, mellyel a település területi hátrányai is csökkennek, változik a településkép, csökken az elvándorlás mértéke is.